KURSA DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından düzenlenen “Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri, Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu” nun altıncısına sizleri davet etmenin mutluluğunu duymaktayız.

Yeterli ve dengeli beslenme sağlıklı yaşamın temel taşlarından biridir. Ülkemizde, son yıllarda sağlıklı beslenme, yaşam tarzı ve doğru besin seçimi konularında bilgi kirliliği yaşanmaktadır. Bu durum bireyin dolayısıyla toplumun besin tercihlerini, sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Siz meslektaşlarımız ile birlikte bu toplantıda besin, beslenme ve diyet ile ilgili konularda bilimsel temelli yeni bilgilerin paylaşılmasını ve tartışılmasını amaçlamaktayız. Toplantıda; Beslenme ve Diyetetik alanında sosyal ve etik boyut, besin alımı ve besin güvenliği ile tıbbi beslenme tedavisine yönelik konulara yer verilmiş olup, sporcuda beslenme durumunun değerlendirilmesi konulu, uygulama ağırlıklı bir kursun gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

Bilgilerimizin paylaşılacağı ve tartışılacağı kursumuzda, sizlerle birlikte olmak üzere sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Prof. Dr. Neslişah Rakıcıoğlu
Düzenleme Kurulu Adına